Talk Studio
креативна школа англійської

4.1.1 Ellen Charms Her Unexpected Guest [Нові слова]

Topic Progress:

Завдання 2 

Подивитись з субтитрами.

Ми покроково вивчимо всі нові слова та фрази, які вживає ведуча цієї програми.

Прочитайте теоретичний матеріал про вивчення слів, щоб бути на всі 100% готовими до вивчення нових слів!

Якщо ви накупили в магазині гору продуктів, але забули купити щось одне – не проблема. У вас все одно буде багатий стіл. З вивченням англійських слів – інакше. Є один незначний (на перший погляд) інгредієнт, без якого ваш стіл завжди буде пустим.

Як інколи буває образливо, коли людина і час свій витратила, і добре постаралася, а словникового запасу знов не вистачає для спілкування. І тоді ми думаємо, що ще мало вивчили слів, і сідаємо дальше зубрити.

У справі вивчення слів ЗАПАМ’ЯТАТИ слово – НЕ ГОЛОВНЕ. Запам’ятати тисячу-дві слів не так важко і довго. Але якби вміння спілкуватися англійською залежало ЛИШЕ від запам’ятовування якогось числа слів, то ми б могли розмовляти вже за два тижні. Але такого не буває. Просто запам’ятати англійські слова недостатньо.

Головне у вивченні слів – вміти ВЖИВАТИ їх під час спілкування. Далі я розкажу,  як вчити слова так, щоб вміти КОРИСТУВАТИСЬ словниковим запасом на практиці. Ми розберем головний інгредієнт, який зроблять ваш стіл (словниковий запас) багатим.

Головний інгредієнт – контекст.

Давайте подивимось, як ми вживаємо слова.

Ми говоримо реченнями, а не окремими словами. Речення бувають різні: короткі, довгі, повні, обірвані. Але ЗАВЖДИ біля одного слова знаходиться інше слово. Ці слова взаємодіють і передають думки.

А ми чомусь привикли вчити слова по одному, ізольовано один від одного. Всі пам’ятають древній спосіб записування слів в словнику, де було три колонки (слово, транскрипція, переклад). Можливо, колись ми не мали альтернативи, але тепер можемо вчити слова ефективніше.

Дивимось, як нове слово працює в контексті, тобто в реченні. Тоді ви можете бачити слово в ДІЇ, як воно працює на практиці, вкупі з іншими словами. Якщо вчити слова в контексті, вони перестають бути набором букв, і їх НАБАГАТО легше запам’ятати.

Порівняймо. Наприклад, ви хочете вивчити слово strange. Який спосіб пояснює, як ВЖИВАТИ слово?

СТАРИЙ СПОСІБ

1.strange/streɪndʒ/дивний

РЕКОМЕНДОВАНИЙ СПОСІБ

1.strange/streɪndʒ/дивний

look very strange in this long dress.

I heard a strange noise last night.

It’s strange that you don’t like my cake. It’s delicious.

 

Важливість інгредієнта контекст важко переоцінити.

Поки ви не бачите слово в дії, в його природному оточенні, ви не зрозумієте. що воно означає. І тим більше не зможете його використовувати у спілкуванні.

Ось такий незамислуватий інгредієнт, без якого ваш словниковий запас може бути завжди пустий.

За принципом слово-переклад правильно вчити “прості” слова (чай, ручка, дошка, дитина і так далі). 

Для фраз, фразових дієслів, ідіом, “складних” слів, контекст (тобто приклади речень) є обов’язковим.Підказка: У відео виписані нові слова та переклад. Вся інформація для вивчення є у самому відео. Тож ваше завдання – зупиняти відео, коли з’являються субтитри з новими словами, та вивчати слова. Перше слово для вивчення з’являється на 00:27 хв.

Завдання 3

Виконати вправи.

Підказка: Виконайте вправи для кращого запам’ятовування нових слів з відео. У першій вправі виберіть одну з трьох запропонованих відповідей, у другій – перетягніть слова у пропуски в реченні.11 коментарів до “4.1.1 Ellen Charms Her Unexpected Guest [Нові слова]”

  1. У цьому відео ми розробили субтитри лише для слів, які потрібно вивчити, щоб вам було зручніше і ви не відволікалися на інший текст, таким чином ви в комелексі вивчаєте нові слова і розвиваєте сприйняття англійської на слух. Перше слово з’являється на 00:27 хв. Цікавого і ефективного вам навчання!

  2. Доброго вечора.
    В завданні 2 написано, що “У відео накладені англійські та українські субтитри, виписані нові слова та переклад. Вся інформація для вивчення є у самому відео. Тож ваше завдання – зупиняти відео, коли з’являються субтитри, та вивчати нові слова.” Субтитрів немає взагалі як і виписаних слів. Чи я щось не вірно розумію і не можу знайти?

Залишити коментар