Talk Studio
креативна школа англійської

7 уроків щоб навчитись розуміти швидку англійську носіїв (Elementary A1)

Теоретичний урок: чому важко розуміти носіїв англійської та що робити?

Спочатку пройдіть вступний урок у курсі ”Слухай та розумій”. Це – теоретичний урок.

Ви зрозумієте, чому нам важко сприймати усну англійську і як подолати цей бар’єр.

А тепер спробуйте пригадати) Як часто вам доводилося слухати носіїв мови, дивитися фільми чи відео та ловити себе на думці, що ви майже нічого не розумієте((

 • англійською говорять дуже швидко
 • вони не вимовляють половини складів
 • слова звучать нечітко, невиразно, важко розібрати кожне слово

Знайоме відчуття? На початку це просто-таки лякає. Зовсім нічого не зрозуміло. Не вдається зрозуміти жодного слова? 

Насправді, з такими труднощами стикаються майже всі, і це нормально. 

Спочатку розглянемо ЧОМУ ТАК ВАЖКО? Розглянемо три основні причини [розгорніть вкладки].

Тому, що англійська мова має ритм. Що це таке?

Ритм мови означає, що наголошені склади вимовляються з однаковими інтервалами часу між ними.

Наприклад, 
наголошений склад – 0,5 секунди-наголошений склад – 0,5 секунди-наголошений склад – 0,5 секунди-наголошений склад – 0,5 секунди-і так до безкінечності

Тому всі НЕнаголошені склади мають бути стиснуті таким чином, щоб встигнути вимовити їх у заданий проміжок часу (наприклад, о,5 секунди) між наголошеними складами.

Наприклад, у реченні «What were you doing?» наголошеними будуть підкреслені склади «what» і «do», тому ненаголошені склади «were» та «you» проговорюються дуже швидко, щоб встигнути їх сказати в проміжок часу між наголошеними складами («what» і «do»). 

На практиці ніхто не вимовляє кожне слово окремо: «What-were-you-doing?» Навпаки, в англійській мові слова вимовляються злито, а допоміжні слова (a, the, to, are) скорочуються і приєднуються до «головних» слів (I’m, he’s, they’re, won’t, we’ve). І вже тим більше ніхто не відділяє паузою кожне слово, як ми привикли бачити на письмі.

Саме тому ненаголошені склади не вимовляються так, як ми очікуємо. Вони перетворюються в невиразні звуки або й зовсім пропадають.

Цю проблему знає кожен, хто вивчив хоч кілька англійських слів.

Слово daughter має 8 букв, вимовляються 4 звуки (/d/ /ɔː/ /t/ /ə/). Те саме з купою інших англійських слів: вимова нелогічна і непередбачувана. Звідки вони взагалі її беруть? 🙂

Давним-давно ВСІ (або майже всі) букви у англійському слові вимовляли. Але з часом вимова змінювалася, а правила написання слів ніхто не змінював. З часом між вимовою і написанням утворилась “прірва”. Ось звідки взялося стільки розбіжностей, які нас трішки дратують.

Цікаво, що ми помилково вважаємо, що в українській мові все “гаразд”: слова як пишуться, так і читаються. Якщо б це було правдою, то наша мова мала б “ідеальну” систему письма, якої не має жодна мова світу. Ніяка мова не може похвалитися такою системою, щоб одна буква на письмі відповідала одному звукові у мовленні, і все гарно сходилося один в один.

Наприклад, в українському слові пишемо «-ться» (читається, грається, вимовляється). Натомість, вимовляємо два звуки: «ць» і «а». Хоча не ні букви ц, ні букви а немає у –ться. Ось такий міф про українську мову :))

НЕспівпадіння між вимовою і написанням має кожна мова світу в тому числі українська  та англійська, але в різній “кількості”.

Коли ми сприймаємо англійську на слух, то наш мозок добряче напружується, намагаючись обробити (тобто зрозуміти) інформацію. Не встигаючи того робити, мозок ніби подає сигнал: “Занадто швидко!! Я не встигаю! Помаліше!!!” І нам здається, що говорять, ну дуууже швидко, набагато швидше, ніж ми.

Насправді, науково доведено, що якою б нам мова не здавалася швидкою, всі мови передають інформацію з однаковою швидкістю. І хоч кількість складів, сказаних за хвилину, у різних мовах може різнитися, кількість ІНФОРМАЦІЇ за проміжок часу відрізняється несуттєво.

Тому наше враження, що англійська мова є набагато швидшою від української, це швидше, – захисна реакція нашого мозку, який не встигає обробити інформацію, аніж об’єктивна реальність, що іншою мовою говорять швидше, ніж ми. Люди на різних мовах передають інформацію з більш-менш однаковою швидкістю.

Ось такі 3 об’єктивні причини, чому англійську важко сприймати на слух. Без знання причин важче навчитись сприймати англійську на слух. А у наступній секції ми розглянемо що ж потрібно робити.


Далі ми розглянемо як все-таки навчитись розуміти усну англійську на слух. На що звертати увагу? Дивитись з субтитрами чи без? Як буде побудований кожен урок у цьому курсі?

Розглянемо три основні кроки [розгорніть вкладки].

Спочатку треба знайти правильні відео, які підходять. Фільми, серіали не завжди підходять. Деякі студенти казали мені, що навіть їхній улюблений фільм після перегляду англійською в оригіналі перестав бути улюбленим 🙂

Критеріїв для вибору ресурсів є три:

 1. ЗАВАЖКО/ЗАЛЕГКО. Краще, коли залегко, ніж коли заважко: менше стресу і більше користі. Не слухайте матеріал, де взагалі нічого не розумієте. Чуда не станеться. Краще відкладіть на потім. Вибирайте ресурс, де розумієте половину або більше половини сказаного.
 2. ПОДОБАЄТЬСЯ/НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ. Краще, коли подобається: справи підуть швидше.
 3. ЗРУЧНО/НЕЗРУЧНО. Краще, коли все зручно і просто.

 Бажано вибирати одночасно два-три джерела, щоб не звикати до говоріння одної людини.

У цьому курсі ми будемо вчити різні за жанром та різні за мовленням відео: фрагменти фільмів, серіалів, теле програми, інтерв’ю, відео блоги та ін.

Проходьте один урок у один день. Не відкладайте на завтра два уроки або на післязавтра три уроки.

Робіть уроки регулярними і отримаєте найкращий результат. 

Бронюємо конкретну годину зранку/ввечері/після обіду і виконуємо урок у цей час.

Не відкладаємо на “наступний тиждень, коли буде час”. 

Ну от ви вже сіли, і готові на 100% попрацювати. Що робити?

В кожному уроці у вас будуть прописані завдання по цьому алгоритму.

Тим не менше перед початком курсу варто знати весь алгоритм і для чого кожне завдання і вправа потрібні.

 • Крок 3.1 Дивимось відео спочатку без субтитрів два-три рази. Просто слухаємо та намагаємось зрозуміти загальний зміст та вловити суть. Про що взагалі говорять?

У курсі у вас будуть невеликі фрагменти по 1-3 хвилини. Дивимось не все відео від початку до кінці, а зазначений у завданні фрагмент.

Зрозуміли десь половину або менше? 🙂 Супер! Решту зрозуміємо у наступних завданнях уроку.

 • Крок З.2 Вчимо слова. Усі слова з фрагмента відео, над яким ми працюємо, у вас будуть виписані у форматі таблиці разом з вимовою та перекладом. Виконуємо вправи на вивчені слова.
 
 • Крок З.3 Слухаємо повторно. Включіть відео  з початку.  Тепер знаючи слова та фрази, ви зрозумієте більше. А також з прослуховуванням слів та фраз у відео ви краще їх запам’ятаєте.
 
 • Крок З.4 Дивимось з субтитрами: спочатку англійськими, тоді українськими.

Перевіряємо, наскільки добре ви зрозуміли фрагмент самостійно. Ставимо запитання, якщо речення будуть вам незрозумілими.

 • Крок З.5 Завдання з зірочкою.

Це завдання підвищеного рівня складності. Йде останнім у кожному уроці.

Такого методу роботи з швидким мовленням носіїв в книжках ви не знайдете: він добутий досвідом. Так і стався мій прорив у розумінні швидкої англійської носіїв мови.

Я впевнена, що вам усе вдасться!


Щоб бути на зв’язку, долучіться до телеграм чату  https://t.me/+VCVUuqWknlNeuDPP.

***Завантажуйте слова з наступних уроків за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1xI9Ek7txhVEENpqS1N-irNkzVeav5TDz

Course Content

Lessons Status
1

Урок 1 Бутерброд з короною

2

Урок 2 Інтерв’ю з Бараком Обамою

3

Урок 3 Do you speak English?

4

Урок 4 Беззвучний режим

5

Урок 5 Фрагмент з серіалу “Друзі”

6

Урок 6 Єва Лонгорія в гостях у Елен

7

Урок 7 Львів очима туристів-іноземців

38 коментарів до “7 уроків щоб навчитись розуміти швидку англійську носіїв (Elementary A1)”

  • Добрий день!

   Так, розпочинайте проходити курс сьогодні 🙂

  • Добрий день!

   Це безкоштовний курс, на нього був тимчасовий доступ. Ви не встигли його пройти?
   Я додам вам його у особистий кабінет.

   Друга частина “Слухай та розумій” розпочнеться у п’ятницю.
   О 10.00 у вас буде доступ до першого уроку.

  • Добрий день! 🙂

   Доступ до цього курсу був тимчасовий.
   Ви ще не встигли пройти його?

  • Так, я не встигла його пройти, а також не встигла пройти частину прокачування словникового запасу

 1. Привіт) Дивлюсь відчайдушні домогосподарки з субтитрами ? інколи відео)) читаю книги ☺️❤️ Обожнюю Ваш профіль в інстаграмі і Ваші курси ❤️

 2. Привіт . Вчила англійську ще будучи студенткою і на той момент рівень англійської був кращий . З виходом в декретну відпустку я дуже закинула вивчення, про що зараз дуже шкодую. Пробувала дивитись серіал “Друзі ” часткове розуміння у мене було , але багато чого все таки не давалось зрозуміти

  • Вітаю у нашій тусовці 🙂
   Будемо вчитись разом!

 3. Привіт) Вчу англійську, здається, вже тривалістю у вічність) Починала з Extra, адаптований,все було зрозуміло) коли перейшла на друзі стало складно і незрозуміло) Мультфільми пробувала дивитись, але всеодно все дуже швидко) без субтитрів важко впоратись і шось зрозуміти( маю надію, що курс мені допоможе))

  • Клас! У вас великий досвід! 🙂
   Так, сподіваюсь, цей метод буде корисним

 4. Доброго дня, раніше не вивчала англійської по фільмам тому що дуже швидко вони там розмовляють, інколи дивилася Гаррі Поттера, Крижане сердце. Після не одноразового перегляду могла щось зрозуміти, зараз на карантині працюю вдома та переглянула декілька серій серіалу Н2О, то сподобалося, мова більш повільна та зрозуміла.

 5. Вітаю!
  Дивилась “Друзів” і “Гаррі Поттера” з англ. субтитрами. В такому випадку розуміла приблизно половину або трохи більше половини. Без субтитрів – практично неможливо розібрати про що йдеться.
  Також дивилась декількох англійських блогерів, але теж дуже важко розуміти, і то більше з контексту.
  Тож з нетерпінням чекала на початок цього курсу))

  • Вітаю!
   Гарі Поттер – дуже важкий у плані розуміння мови.
   Друзі – трішки легші.
   Сьогдні перший урок!
   Починаємо 🙂

  • Вітаю у нашій англійській тусовці! 🙂
   Будемо дивитись і фільми, і серіали, і телепрограми.
   Буде дуже цікаво! 🙂

 6. Доброго дня! 🙂
  Інколи дивлюсь фільми із англійськими субтитрами, щоб краще розуміти мову, але не завжди – це виходить 🙁 тепер розумію,чому завдяки інформації вище, дякую! 🙂
  Ви праві потрібно себе організувати і систематично вчитись.

  • О так, систематично це дуже важливо!
   Вміння розуміти на слух так само важко розвинути як і говоріння.
   Читати легше, а от розуміти на слух – ні.
   У цьому курсі будемо вчитись все поступово і потрохи 🙂

 7. Доброго дня,
  З Вами проходила інтенсивний курс та тижневі, проходила курс по фільму “Сам удома”, є ще курси, які вже купила, але не пройшла, вони чекають свого часу)))
  влітку самостійно пробувала дивитися серіал “Друзі”, сподобалось, але було страшно, бо дуже швидко і не все зрозуміло, тому переглядала серії вже з перекладом.
  Одне можу сказати точно – з Вами легко, цікаво та результативно)
  Бажаю усім успіхів та натхнення!

  • Клас! І вам бажаю успіхів!:) Дякую за приємні слова!
   Друзі – не такий простий серіал як здається на перший погляд 🙂
   До речі, у першій частині буде маленький фрагмент по Друзях))

 8. Привіт. Почала вчити анлійську по фільмах та коротких відео з Вами з попередніх марафонів, звернула увагу на те, що ті слова що вивчила у контексті з ваших відео я їх не забула, з Вами навчатися – одне задоволення, тому я з Вами!!!

  • Вітаю! 🙂 Ви – молодець. Щоб запам’ятати ці слова потрібно вдумливо дивитись відео і виконати завдання.
   Але так, це правда, що слова краще запам’ятовуються в контексті.
   У цьому курсі усі виписані слова – з відео, які ви будете дивитись, тому все як ви любите :))

 9. Привіт!
  Англійську по фільмах не вивчала) проте з Вами вже пройшла кілька коротких курсів та марафон розмовної.
  Подобається Ваш стиль викладання, тому я знову з Вами! Що можу сказати по попередніх курсах: з Вами цікаво, молодіжно і пізнавально. Окреме дякую за уроки без зазубрювання слів!! Проте вчити слова все ж треба, без них, як і без граматики – ніяк!
  Ще раз дякую! І всім бажаю гарного настрою під час проходження курсу!

  • Ухти!! Дуже дякую вам за приємні слова :))
   Цей курс вам точно сподобається і буде корисним.
   Завдання – дуже класні 🙂

  • Так, друга частина курсу буде доступна з 1 травня. Вона з’явиться у вашому особистому кабінеті зранку 1 травня, і буде одразу відкритий доступ до першого уроку.

   Між першою та другою частинами є два дні перерви (29-те і 30-те квітня).

 10. Привіт) англійську по фільмах/серіалах не вчила ніколи, тому дуже цікаво спробувати вивчати англійську таким способом) сподіваюсь, буде цікаво та зрозуміло і мій словниковий запас поповниться новими словами, тим більше, що я ще придбала книгу “Топ 1000 англійських слів”)))

  • Клас!! Я впевнена, що вам сподобається такий метод 🙂

 11. Доброго дня! Дивилась різні англомовні відео,розбивала їх на частини і розбирала слова\граматику. Дивилась серіал “Extra English”, перший сезон ” Desperate housewifes”, проте швидку англійську не розумію й досі. Прочитавши субтитри, я чую, що кажуть у відео, але без наочного тексту зрозуміти важко.

  • Desperate housewives – це досить нелегкий серіал для вивчення англійської. Краще пробувати з середнім рівнем і вище, але англійська у ньому дуже класна. У цьому курсі будемо більше детально розбирати, і до того ж недовгі уривки, щоб було максимально зрозуміло 🙂

 12. Добрий день, я теж стараюся слухати новини англійською, ті ж BBC News або навчальні фільми, але теж треба системно займатися. Вірю, що цей курс обов’язково допоможе 🙂

  • Добрий день! 🙂
   Це правильно. Регулярність – дуже важливо!
   Я впевнена, що все вийде 🙂

 13. Привіт!Я вже намагалась вчити англійську по фільмах , відео і.т.п.Розуміла десь половину-більше половини (залежно від складності).Але це було не систематично і не думаю що дало якийсь результат)

  • Вітаю! Супер, це дуже добре. Чим більше слухати і дивитись, тим краще будете усі розуміти 🙂

Залишити коментар